co zabrać w podróż do jedzenia ?

Planujesz długą podróż? Czy wiesz, że możesz uniknąć niezdrowego jedzenia na stacjach benzynowych? W tym artykule dowiesz się, jak przygotować zdrowe posiłki i przekąski, które nie tylko będą pożywne, ale również łatwe do przetransportowania. Zaplanuj z nami swoje menu, zadbaj o odpowiednią wodę i napoje, a podróż stanie się przyjemnością dla twojego ciała i ducha. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Podróżowanie, zwłaszcza te długotrwałe, często stawiają pod znakiem zapytania zdrowe odżywianie. Powodem jest łatwość dostępu do niezdrowych przekąsek na stacjach benzynowych czy kioskach. Niemniej jednak, umiejętne planowanie pozwala utrzymać właściwy jadłospis, niezależnie od czasu podróży czy środka transportu.

Kluczem jest wcześniejsze przygotowanie jedzenia i przekąsek. Unika to pokusy niewłaściwych wyborów i pozwala kontrolować, co i kiedy zjemy. Kupowanie brakujących produktów na ostatnią chwilę zdecydowanie nie jest zalecane – lepiej upewnić się, że mamy wszystko, co potrzebne, kilka dni wcześniej.

Jadłospis należy ustalić na podstawie przewidywanego czasu podróży. Idealnie, powinno być przynajmniej 2-3 godziny przerwy między posiłkami. Solidne śniadanie jest ważnym źródłem energii – najlepiej, jeśli pierwszy posiłek w ciągu dnia spożyjemy w domu. Zwykle zdrowe śniadanie, takie jak np. jajecznica, wystarczy na kilka godzin.

Dobre zasady to troska o lekkostrawność wybieranych produktów i unikanie napojów gazowanych, zwłaszcza rano. Nawodnienie organizmu jest kluczowe podczas podróży, warto więc zabrać ze sobą wodę mineralną lub soki owocowe w niewielkich butelkach. Napoje izotoniczne to dobry wybór dla utrzymania odpowiedniego nawodnienia organizmu. Jeżeli ktoś lubi kawę, aromatyczny napar bez wątpienia dostarczy energii niezbędnej podczas podróży. Pamiętajmy jednak, że dodatek mleka czy śmietanki może zepsuć się w trakcie długiego transportu.

Dane
Długie podróże nie sprzyjają zdrowemu odżywianiu
Najłatwiej kupić niezdrowe przekąski na stacjach benzynowych
Zdrowe odżywianie jest możliwe podczas podróży
Należy odpowiednio wcześnie przygotować jedzenie i przekąski
Należy unikać pokus
Planowanie żywienia na etapie przygotowań do wyjazdu
Kupowanie brakujących produktów na ostatnią chwilę
Niewielkie znaczenie ma rodzaj transportu
Jadłospis powinien być ustalony na podstawie przewidywanego czasu podróży
2-3 godziny przerwy między posiłkami
Dbaj o zdrowe i pożywne jedzenie na dłuższej podróży
Solidne śniadanie to ważne źródło energii
Pierwszy posiłek w ciągu dnia najlepiej spożyć w domu
Wybrane produkty powinny być lekkostrawne
Unikaj napojów gazowanych rano
Zdrowe śniadanie w domu, np. jajecznicę
Nawodnienie organizmu jest kluczowe podczas podróży
Zaleca się zabranie wody mineralnej lub soków owocowych w niewielkich butelkach
Napoje izotoniczne są dobrym wyborem, aby nawodnić organizm
Aromatyczna kawa może dostarczyć energii podczas podróży

Zastosowanie alertów cenowych dla lotów i hoteli

co zabrać w podróż do jedzenia ? Nie możemy zapomnieć o najważniejszym aspekcie podróżowania, czyli odpowiednim doborze pożywienia do spożycia w czasie podróży! Wybierając co zabrać ze sobą do jedzenia na lotnisko czy w samolot, musimy zwracać uwagę na kilka ważnych aspektów. Jednym z nich jest fakt, że lotniska i samoloty mają surowe ograniczenia dotyczące przewożenia jedzenia i napojów. Podróżowanie z jedzeniem na pokładzie samolotu może wiązać się z koniecznością spełnienia pewnych wytycznych, na przykład dotyczących ilości płynów.

 • Wiele osób wybiera tzw. „na lot” produkty spożywcze, takie jak batony energetyczne, owoce, orzechy lub kanapki. Są one łatwe do konsumpcji i nie wymagają specjalnego przechowywania.
 • Ważnym jest, aby spożywać odpowiednią ilość wody. Trzeba jednak pamiętać, że lotniska i samoloty mają surowe ograniczenia dotyczące przewożenia płynów.
 • Możesz również zabrać ze sobą małe porcje żelów energetycznych lub wodorozcieńczalnych substancji.

Zastosowanie alertów cenowych dla lotów i hoteli może pomóc ci lepiej zaplanować swoje wydatki w podróży. Dzięki nim możesz kupić bilety lotnicze i zarezerwować noclegi w okazyjnych cenach, co pozwoli ci zaoszczędzić na wydatkach na jedzenie. Pamiętaj, podróżowanie nie musi oznaczać kompromisu między smakiem, zdrowiem i wygodą. Bez względu na to, gdzie jedziesz, zawsze możesz znaleźć coś pysznego do jedzenia!

Wykorzystanie programów lojalnościowych i kart kredytowych oferujących punkty na podroze

co zabrać w podróż do jedzenia ? Planowanie podróży często oznacza zmagania z wieloma wyborami, począwszy od miejsca docelowego, po sposób dotarcia tam – i oczywiście, co zabrać ze sobą do jedzenia. Lecz czy wiesz, że korzystając z programów lojalnościowych i kart kredytowych, które oferują punkty na podróże, możesz znacznie ułatwić sobie to zadanie? Dla zaciekawienia, przedstawiamy kilka interesujących korzyści z takiego działania:

 • Zarabiając punkty na podróże, możesz wymienić je na usługi gastronomiczne oferowane przez linie lotnicze lub hotele. Dzięki temu zyskujesz zarówno wygodę, jak i oszczędzasz miejsce w bagażu.
 • Wykorzystanie punktów na pokrycie kosztów posiłków w trasie może pozwolić Ci na przeznaczenie zaoszczędzonych środków na inne atrakcje podróży.
 • Niektóre karty kredytowe oferują specjalne pakiety usług, które mogą obejmować darmowe posiłki lub upusty w wybranych restauracjach.

Niezależnie od Twojego wyboru, pamiętaj, że wykorzystanie programów lojalnościowych i kart kredytowych do zarabiania punktów na jedzenie w podróży może znacznie zwiększyć Twoje komfort i satysfakcję z podróży.

Wybór odpowiednich programów lojalnościowych

co zabrać w podróż do jedzenia ? Podczas planowania swojego kolejnego wyjazdu, warto rozważyć, jakie jedzenie zabrać na trasę. Wbrew pozorom, ta decyzja może mieć znaczący wpływ na jakość twojej podróży. Pierwszą rzeczą, o której warto pamiętać, jest wybór odpowiednich programów lojalnościowych, które umożliwią ci zaoszczędzenie na jedzeniu w restauracjach czy sklepach na trasie. Wykorzystanie programów lojalnościowych to tani i skuteczny sposób na utrzymanie odpowiedniego poziomu energii podczas długiej podróży.

 1. Aplikacje typu cashback – korzystanie z takich aplikacji jak np. Blik, daje możliwość otrzymywania zwrotów za zakupy, również na produkty spożywcze.
 2. Karty lojalnościowe sklepów – zapewniają zniżki na produkty, często również na przekąski idealne do zabrania w podróż.
 3. Programy lojalnościowe restauracji – wiele restauracji oferuje system punktowy czy specjalne oferty dla stałych klientów, które mogą pomóc zaoszczędzić na posiłkach.

Zabranie ze sobą jedzenia do samochodu, pociągu czy samolotu to nie tylko oszczędność, ale i pewność, że zjemy coś zdrowego i smakowitego.

Strategie zarabiania i wydawania punktów podróży

co zabrać w podróż do jedzenia ? Planowanie podróży zawsze wywołuje ekscytację. Tak, jak skrupulatnie wybieramy miejsca do zwiedzania, tak samo powinniśmy zwracać uwagę na to, co zabieramy ze sobą do jedzenia. Sprawdzonym sposobem na oszczędzanie podczas podróży jest zarabianie i wydawanie punktów podróży. Ta strategia polega na gromadzeniu punktów przy wykonywaniu codziennych zakupów, które później można wykorzystać na oszczędności podczas podróży. Za punkty, w niektórych sklepach, możemy nabyć różnego rodzaju produkty spożywcze, które idealnie sprawdzą się podczas podróży.

 • Napoje: Pamiętaj o wodzie mineralnej lub innych napojach bezalkoholowych, które pomogą Ci utrzymać nawodnienie podczas podróży.
 • Przekąski: Orzechy, ciastka, batony granola to idealne przekąski na drogę.
 • Gotowe posiłki: Sałatki, kanapki czy inne gotowe posiłki możemy zjeść gdy tylko zgłodniejemy.
 • Owoce: Świeże owoce to idealny sposób na zdrową przekąskę.

Posiadanie przy sobie pożywienia pozwala na zaoszczędzenie na kosztach utrzymania, a także dodaje wygody w podróży. Dowiedz się, jakie są Twoje ulubione jedzenie na trasie i zaplanuj je z wyprzedzeniem, aby Twoja podróż była jeszcze bardziej przyjemna!

Podróżowanie poza sezonem

co zabrać w podróż do jedzenia ? Podróżowanie poza sezonem ma wiele zalet – mniej tłoku, niższe ceny, a także możliwość zobaczenia niektórych miejsc w zupełnie innej scenerii. Znając to wszystko, warto jednak pamiętać o jednym istotnym aspekcie: jedzenie. Podczas podróży poza sezonem nie zawsze można liczyć na otwarte restauracje czy sklepy, więc warto zadbać o zapasy żywności.

 1. Produkty długotrwałe: Idealne dla podróżników ze względu na ich trwałość. Możemy tutaj wymienić konserwy, kruszonki, batony energetyczne czy orzechy.
 2. Instant y jedzenie: Zupa w saszetce, makaron instant, czy kawa rozpuszczalna to doskonałe źródło energii w drodze. Potrzebujemy tylko dostępu do wrzątku, który możemy zawsze przegotować na ognisku.
 3. Owoce i warzywa: To cenne źródło witamin. Dobrze jest zabrać ze sobą owoce o twardym miąższu, takie jak jabłka czy marchew, które z powodzeniem wytrzymają podróż.
 4. Woda i napoje: Kluczowy element każdej podróży. Musimy pamiętać, aby zabrać ze sobą wystarczająco dużo wody lub innych płynów do picia.

Pamiętaj! Zawsze warto mieć pod ręką jedzenie o wysokim indeksie sytości, które pozwoli nam przetrwać do następnej możliwości zjedzenia pełnoprawnego posiłku.

Rozumienie wpływu pór roku na ceny podróży

co zabrać w podróż do jedzenia ? Podczas planowania podróży, niewielu z nas bierze pod uwagę wpływ pór roku na ceny żywności, a ten aspekt może mieć znaczący wpływ na nasz budżet. Wiosną i latem, kiedy trwa sezon na świeże warzywa i owoce, ich ceny są zdecydowanie niższe. W zimie natomiast, kiedy musimy polegać głównie na konserwach i produktach zamrożonych, żywność w podróży może nas kosztować znacznie więcej. Dlatego warto odpowiednio przygotować się i zabrać ze sobą:

 • Suche produkty – jeden z najłatwiejszych i najtańszych sposobów na oszczędność. Chleb, ryż, makaron czy kasza nie psują się szybko, a ich cena jest zazwyczaj niska niezależnie od pory roku.
 • Sezonowe owoce i warzywa – jeżeli podróżujesz latem, warto zabrać ze sobą pełne witamin owoce i warzywa, które są dostępne w atrakcyjnej cenie.
 • Konserwowa żywność – niezależnie od pory roku, konserwy są dobrym rozwiązaniem dla osób podróżujących, ponieważ są trwałe i łatwe do przechowywania.

Pamiętaj, aby dostosować swoje plany żywieniowe do danej pory roku. Osoby nieświadome tego aspektu mogą być zaskoczone wyższymi wydatkami, zwłaszcza podczas podróży zimowych.

Zalety i wady podróżowania poza sezonem

co zabrać w podróż do jedzenia ? Podczas przygotowywania do podróży, zwłaszcza poza sezonem, ważne jest, by zaplanować odpowiednio środki żywieniowe. Podróże poza sezonem mogą oznaczać brak dostępu do świeżej żywności, zwłaszcza w niektórych bardziej odległych lub mniej uczęszczanych miejscach. Właśnie dlatego warto pomyśleć o zapakowaniu do plecaka nieco innej prowiantu. Co warto zabrać?

 1. Konserwy – są długotrwałe, łatwe do przenoszenia, a ich różnorodność sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie.
 2. Producty typu „instant”, jak np. zupy czy dania główne – wystarczy dodać gorącej wody i mamy ciepły posiłek.
 3. Suche przekąski – batony proteinowe, orzechy, suszone owoce. Są lekkie, łatwe do przechowywania i idealne, gdy potrzebujemy szybkiego zastrzyku energii.
 4. Podczas planowania wyjazdu nie zapomnij o napojach. Napoje energetyczne, kawa rozpuszczalna czy herbata to produkt, który mile zaskoczy każdego zimnego podróżnika.

Pamiętaj! Przygotowanie prowiantu na podróż poza sezonem wymaga przemyślenia i planowania. Jednak odpowiednio dobrana żywność może zdecydowanie podnieść komfort twojego wyjazdu.

Orientacja wśród ofert last minute

co zabrać w podróż do jedzenia ? Wykonywanie spontanicznych podróży, takich jak te zakupione z oferty last minute, często wiąże się z pewnymi wyzwaniami. Jednym z nich jest zapewnienie sobie odpowiedniego pożywienia w drodze. Planując co zabrać do jedzenia podczas podróży, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Wybieraj produkty niepsujące się – nie zawsze masz możliwość skorzystania z lodówki, dlatego do plecaka warto spakować produkty długoterminowe jak orzechy, suszone owoce czy batony energetyczne.

Unikaj jedzenia o intensywnym zapachu – dbaj o komfort swojego i innych podróżników. Odpowiednie są tu kanapki z szynką czy serem.

Zadbaj o odpowiednią ilość płynów – ważne jest, aby zabrać ze sobą wodę lub inne napoje, które pomogą utrzymać nawodnienie, zwłaszcza podczas długiej podróży.

Pamiętaj o małych przekąskach – batony zbożowe, owoce czy orzechy mogą okazać się nieocenione gdy jesteś w drodze i nie masz czasu na pełny posiłek.

W ten sposób, nawet spontaniczne podróże last minute mogą stać się przyjemnym i smacznym doświadczeniem.

Wykorzystanie błędów w taryfach (error fares) do oszczędzania na podróżach

co zabrać w podróż do jedzenia ? Podczas przygotowań do podróży, niezwykle ważne jest zaplanowanie zapasów jedzenia. A to może stanowić prawdziwe wyzwanie, zwłaszcza gdy korzystamy z tzw. „błędów w taryfach” (error fares). Są to okazje, dzięki którym możemy zaoszczędzić na podróżach, ale zazwyczaj wiążą się z ograniczeniami dotyczącymi ekwipunku. Dlatego kluczowe jest zabrać jedzenie, które jest nie tylko smaczne i sycące, ale także lekkie i łatwe do pakowania. Podstawowe zasady, którymi warto się kierować to:

 1. Zabieraj żywność o małej objętości i niskiej wadze, ale o wysokiej wartości odżywczej. Na przykład suszone owoce, orzechy czy batony proteinowe.
 2. Zapakuj produkty, które nie wymagają lodówki ani specjalnego przechowywania.
 3. Wybieraj jedzenie, które jest łatwe do jedzenia „w ruchu” i nie wymaga użycia sztućców ani talerzy.

Pamiętaj, każda podróż to nie tylko nowe doświadczenia, ale też wyzwanie dla organizmu. Dlatego właściwe odżywianie w drodze jest tak ważne. Wykorzystując błędy w taryfach, pamiętaj aby dobrze zorganizować swoje zapasy jedzenia – pozwoli Ci to cieszyć się podróżą bez niepotrzebnego głodu i z pełną energią do odkrywania nowych miejsc.

Oszczędzanie na jedzeniu i aktywnościach podczas podróży

co zabrać w podróż do jedzenia ? Podczas planowania podróży, wybór odpowiednich produktów do spożycia w trakcie podróży jest kluczowy, zwłaszcza jeśli chcesz oszczędzić na jedzeniu i aktywnościach. Optymalizacja kosztów to kwestia zarówno ekonomii, jak i zdrowia. Przede wszystkim zaleca się zabranie ze sobą lekkich, a zarazem sycących produktów, takich jak owoce, orzechy, batony zbożowe czy kanapki. Są one łatwe do noszenia i mogą zapewnić solidną porcję energii na długie godziny. Warto pamiętać również o piciu, szczególnie podczas ciepłych dni. Przenośne bidony są doskonałym rozwiązaniem – nie tylko zmniejszają ilość plastiku, ale i pozwalają na oszczędność, gdyż nie musisz kupować dodatkowych butelek wodą. Oto kilka podstawowych zasad, które warto zastosować:

 • Pakuj produkty, które nie wymagają przechowywania w lodówce, ale dostarczają potrzebnej energii.
 • Wybieraj jedzenie, które jest łatwe do pakowania i nie zajmuje dużo miejsca.
 • Nie zapominaj o nawodnieniu. Woda jest niezbędna, zwłaszcza podczas długich podróży.

Przygotowanie własnych posiłków to nie tylko sposób na oszczędność, ale też gwarancja zbilansowanej diety, niezależnie od tego, gdzie jesteś.

Planowanie posiłków i zakupów spożywczych z góry

co zabrać w podróż do jedzenia ? Podczas planowania podróży jednym z ważnych aspektów jest zastanowienie się, co zjeść w czasie wyjazdu. Zamiast polegać na niepewnym jedzeniu w miejscach podróży lub drogich posiłkach w restauracjach, warto zabrać ze sobą własne zapasy. Planowanie posiłków i zakupów spożywczych z góry jest kluczem do tego, aby być pewnym, że masz wszystko, czego potrzebujesz. Zanim wyruszysz w podróż, przygotuj listę rzeczy, które chciałbyś zabrać.

 • Owoce i warzywa: Idealne jako zdrowe przekąski. Wybieraj te, które nie łatwo się psują, jak jabłka czy marchewki.
 • Produkty sypkie: Takie jak orzechy, suszone owoce czy płatki śniadaniowe. Są łatwe do przechowywania i można je spożywać na różne sposoby.
 • Kanapki: Proste do zrobienia, smaczne i sycące. Ważne jest, aby wybrać składniki, które dobrze znoszą podróż.
 • Woda: Nawet jeśli planujesz kupić napoje w trakcie podróży, dobrze jest mieć pod ręką własną butelkę wody.

Biorąc pod uwagę powyższe wskazówki, możesz być spokojny o zdrowe i smaczne posiłki podczas swojej podróży. Pamiętaj, zawsze warto dobrze przemyśleć i zaplanować swoje zakupy spożywcze przed wyjazdem.

Znalezienie darmowych lub niskobudżetowych atrakcji na miejscu

co zabrać w podróż do jedzenia ? Planujemy podróż, ale nie wiemy, co zabrać do jedzenia? Bez względu na to, czy namierzamy darmowe czy niskobudżetowe atrakcje turystyczne, odpowiednie zaplanowanie posiłków jest kluczowe dla udanego wyjazdu. Dlaczego by nie zapakować własnych przekąsek i posiłków?

 • Pierwsza rzecz, którą warto zabrać, to butelka z filtrem wody – oszczędzi nam to dużo pieniędzy na zakup wody butelkowanej.
 • Drugim kluczowym elementem są wysokobiałkowe przekąski, takie jak orzechy czy batony proteinowe, które dają nam energię na cały dzień zwiedzania.
 • Jeżeli preferujemy coś bardziej sycącego, warto rozważyć zapakowanie kanapek czy owoców, które są łatwe do transportu i nie wymagają chłodzenia.

Pamiętajmy jednak, że wyboru jedzenia powinniśmy dostosować do warunków panujących w miejscu, do którego się wybieramy. Jeżeli wybieramy się w miejsca o wysokiej temperaturze, unikajmy produktów, które mogą się zepsuć. Foodie w podróży to ciekawe doświadczenie, które pomoże nam w pełni cieszyć się naszym wyjazdem!

Podróżowanie z plecakiem lub autostopem

co zabrać w podróż do jedzenia ? Podróżowanie z plecakiem lub autostopem to ekscytujące, ale nierzadko też wyzwanie. Przygoda zaczyna się już w momencie planowania, a jednym z aspektów, które warto przemyśleć jest żywienie. Przy takim stylu podróżowania, nie zawsze jesteśmy w stanie zjeść regularne posiłki, dlatego dobrze jest zabrać ze sobą łatwe do przenoszenia i jedzenia produkty. W tym kontekście wymienić można:

 • Orzechy – są lekkie, nie łatwo się psują, a do tego są źródłem zdrowych tłuszczów i białka, co sprawia, że długo zaspokajają głód,
 • Żywność liofilizowana – nie waży praktycznie nic, a przyda się, gdy zabraknie nam dostępu do świeżych produktów,
 • Suchary graham – nie zajmują wiele miejsca, są sycące i mogą zastąpić pieczywo,
 • Woda – podstawowy napój, którego nie powinno nam zabraknąć. Warto zainwestować w bidon, który można wielokrotnie napełniać,
 • Produkty energetyczne – batoniki, żele czy napoje izotoniczne to niezbędny element wyposażenia każdego podróżnika, który szybko dostarczą energii.

Mając te produkty w swoim plecaku, możemy czuć się bezpiecznie nawet wtedy, kiedy nie wiadomo, kiedy będzie okazja do następnego posiłku. No i oczywiście, podróżowanie autostopem daje wiele niepowtarzalnych doświadczeń, więc rób zdjęcia, spotykaj nowych ludzi i jak zawsze, smacznego!

Rozważenie autostopu jako taniej metody podróży

co zabrać w podróż do jedzenia ? Kiedy planujesz podróż autostopem, jednym z kluczowych aspektów jest dobranie odpowiednich produktów spożywczych na drogę. Ten sposób podróżowania jest nie tylko przygodą, ale również wymagającym wyzwaniem, które z pewnością łatwiej pokonać z odpowiednio zaplanowanym zapasem jedzenia. Zacznijmy od podstaw – dobrze jest zabrać ze sobą łatwe do przechowywania produkty takie jak sałatki, chleb, sery i wędliny. A co z tymi, którzy wolą nieco bardziej wybredne przekąski? Bez obaw! Rozwiązaniem może być gotowanie na otwartym ogniu! Można zabrać ze sobą składniki, które są łatwe do przyrządzania jak warzywa, ryż, makaron czy mięso. Entuzjaści zdrowego stylu życia mogą zabrać ze sobą granolę, orzechy, suszone owoce i nasiona. Zapas wody i napojów to oczywiście podstawa.

 • Produkty łatwe do przechowywania: sałatki, chleb, sery, wędliny
 • Składniki do gotowania na otwartym ogniu: warzywa, ryż, makaron, mięso
 • Zdrowe przekąski: granola, orzechy, suszone owoce, nasiona
 • Płyny: woda, napoje

Pamiętaj, aby zabrać ze sobą odpowiedni sprzęt do gotowania. Pamietając o tych zasadach, twoja podróż autostopem stanie się nie tylko przygodą, ale także smacznym doświadczeniem!

Zrozumienie, co oznacza podróżowanie z plecakiem na własną rękę

co zabrać w podróż do jedzenia ? Podróżowanie z plecakiem na własną rękę to nie tylko pasjonująca przygoda, ale także możliwość poczucia pełnej wolności i samodzielności. Jednak taka forma zwiedzania wiąże się z koniecznością odpowiedniego przygotowania, zwłaszcza jeśli chodzi o wyżywienie. Co więc zabrać ze sobą, by dobrze się odżywiać i nie umęczyć pleców ciężkim prowiantem? Zacznijmy od podstaw – woda to podstawa każdej wyprawy, dlatego zadbaj o solidną butelkę na napoje. Ciekawym rozwiązaniem mogą być filtry wodne, które umożliwiają oczyścić wodę prosto z naturalnego źródła. Ważne są także posiłki – lekkie, wypełniające i łatwe do przygotowania. Sprawdzą się tutaj:

 • suszone owoce – bogate w błonnik, witaminy oraz mikroelementy,
 • orzechy – dają dużo energii i są źródłem białka,
 • kanapki – proste do przygotowania, warto wybierać te z pełnoziarnistym pieczywem,
 • batony energetyczne – idealne na szybką przekąskę w trakcie marszu,
 • pokryte czekoladą owoce – słodki dodatek, który doda energii,
 • gotowe dania turystyczne – wystarczy dodać ciepłej wody i mamy pełnowartościowy posiłek.

Nie zapominaj przy tym o odpowiednim pakowaniu – żywność powinna być bezpieczna, trwała i łatwa do przenoszenia. Pamiętaj też o regularnym jedzeniu – nawet na szlaku trzeba dbać o swoje zdrowie!