Co zabrać na podróż samolotem ?

Przed rozpoczęciem podróży samolotem, zebrać następujące rzeczy: paszport i dowody tożsamości, bilet lotniczy, dokumenty potwierdzające wymagane wizy, pieniądze i karty kredytowe, lekarstwa i recepty, łóżko i pudłko cosmetyki, elektroniki z ładowarkami, ubrania odpowiednie do pogody docelowej, żywność i woda. Wymagania: paszport, bilet lotniczy, wymagane wizy, pieniądze i karty kredytowe.

Przygotowanie bagazu rejestrowanego

Co zabrać na podróż samolotem: Przygotowanie bagazu rejestrowanego w języku polskim

 1. Wymiary bagażu: Bagazo powinien mieć wymiary nie większe niż 55x40x23 cm lub 115x45x25 cm, w zależności od typu samolotu i linii lotniczej.
 2. Liczba bagaży: Każdy pasażer może zabrać jedno bagazo rejestrowane i jedno bagazo handlowe.
 3. Zabranie żywności: Można zabrać żywność, ale nie wszystkie produkty spożywcze są dopuszczalne w bagazie rejestrowanym. Należy uniknąć płynów, marmolady, masł, maślanych sosów i innych produktów, które mogą być zagrożeniem dla innych pasażerów.
 4. Zabranie butelki wodnych: Butelki wodne powyżej 100 ml nie są dopuszczalne w bagazie rejestrowanym, ale można zabrać butelkę połówkę wypełnioną wodą po przejściu kontroli bezpieczeństwa.
 5. Zabranie baterii: Baterie lithium-ionowe powyżej 100 Wh nie są dopuszczalne w bagazie rejestrowanym, ale można zabrać baterie o mniejszej pojemności.

Przygotowanie bagazu rejestrowanego w języku polskim oznacza zapewnienie, że wszystkie etykietki i dokumenty będą napisane w języku polskim. To jest ważne, gdyż linie lotnicze mogą odmować przepuszczenia bagażu, jeśli etykietki i dokumenty nie są w języku angielskim lub francuskim.

Jedzenie i napoje dozwolone na pokladzie

Co wziąć na lotnisko: zabronione i dopuszczone jedzenie i napoje na pokładzie

 1. Na pokładzie samolotu dopuszczalne jest jedzenie i napoje w pudełkach plastikowych o pojemności do 500 ml. Zabronione jest jedzenie w pudełkach z metalu, szkła i własnych talerzach.
 2. Dozwolone są płatki chleba, ciasta, słodkie i słone przekąski, owoce i warzywa, makaron, ryby i mięso, zupy i gryty, słone i słodkie desery, oraz napoje bezwodne w pudełkach plastikowych.
 3. Zabronione są alkoholowe napoje w butelkach, większe pudełki z jedzeniem i napojami, a także własne talerze i naczycie.
 4. Na pokładzie samolotu dostępne są też dobrej jakości posiłki i napoje do zakupu.

Wspomniane wyżej zasady dotyczą większości linii lotniczych, ale może się różnić w zależności od konkretnej linii lotniczej i typu lotu.

Ubrania i obuwie na podr�z samolotem

Podczas podróży samolotem, wymagania dotyczące ubrania i obuwia są ważne dla komfortu i bezpieczeństwa pasażerów.

 1. Ubrania powinny być łatwe w przemieszczaniu i nie powinny się łatwo zasłaniać powierzchni siedziska, aby zapewnić swobodę ruchu dla pasażerów i załogi. W przypadku długich lotów, zaleca się nosić ubrania przyjazne dla skóry, jakie nie wyeliminują wilgoci i nie powodują podrażnień.
 2. Obuwie powinno być łatwe w zabranie i zabieranie, a także łatwe w przemieszczaniu. Przedsiębiorstwa lotnicze mogą wymagać od pasażerów usunięcia obuwia podczas przemieszczania się po samolocie, więc należy je zabrać w worku lub w rękach.
 3. W przypadku lotów międzynarodowych, należy pamiętać o zasadach Transport Security Administration (TSA) w Stanach Zjednoczonych, które wymagają od pasażerów usunięcia obuwia i ubrania do kontrolki rejestrowej w pewnych przypadkach.

Więcej informacji na temat wymagań dotyczących ubrania i obuwia podczas podróży samolotem można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych przedsiebiorstw lotniczych.

Przydatne akcesoria na lot

Co wziąć na lot samolotem? – Przydatne akcesoria w języku polskim

 1. 1. Paszport i dowody tożsamości: Niezapomnij o zabraniu swojego paszportu i dowodów tożsamości. Większość krajów wymaga ich przed wylądowaniem.
 2. 2. Dodatkowe zabawki: Długie loty mogą być mocno utrudnione dla dzieci. Zabawki, takie jak gady, książki, czy piórka, mogą pomóc w zabawie i rozrywce.
 3. 3. Przezieradła: Samoloty mogą być chłodne, więc przezieradła będą przydatne w celu zapewnienia komfortu.
 4. 4. Łojka: Suche powietrze w samolocie może powodować suchość w ustach i płucach. Łojka może pomóc w zapewnieniu wilgoci.
 5. 5. Adaptator do prądu: Samoloty mogą być wyposażone w rozne typy prądu do ładowania urządzeń. Zabierz adaptator do prądu, aby móc ładować swoje urządzenia w trakcie lotu.
 6. 6. Zapas żywności: Nie wszystkie loty oferują posiłki, więc zabierz zapas żywności, aby móc zapewnić sobie odżywienie w trakcie lotu.

Niezbedne rzeczy do bagazu podrecznego

Podczas podróży samolotem, niezbedne rzeczy do bagazu podróżnego w języku polskim to:

 1. Dokumenty: paszport, karta identyfikacyjna, bilet lotniczy i wszelkie inne potrzebne dokumenty.
 2. Pieniądze i karty kredytowe: wymienić pieniądze na celu podróży i zabrać karty kredytowe zabezpieczone w przypadku potrzeby.
 3. Ubranie: zabrać odpowiednie ubranie na podróż, z uwagi na pogodę docelowego kraju.
 4. Leki: jeśli korzystasz z leków, zabrać je w odpowiedniej ilości i zapewnić dokumentację medyczną.
 5. Elektronika: zabrać laptop, telefon komórkowy, przenośny ładowarka i zasilnik.
 6. Kosmetyki i hygieniczne produkty: zabrać toaletki, płyny douškové, płyny do zębów, płyny do oczu i tkaniny papierowe.
 7. Pojedzenie i napoje: zabrać snacki i napoje, aby móc zaspokoić głód i pragnienie podczas lotu.
 8. Przyborówka: zabrać przyborówkę i zapewnić odpowiednie zabezpieczenia, aby nie uszkodziła się podczas lotu.

Pamiętaj, aby zabrać również dowody na własność wszystkich przedmiotów, aby uniknąć problemów przy przejściach granicznymi.

Rzeczy zakazane w bagazu podrecznym

Podczas podróży samolotem, aby zminimować problemy i utrzymać bezpiecarność lotu, nie powinno się zabrać rzeczy zakazanych w bagazie podręcznym.

 1. Nie można zabrać żadnych przedmiotów ostrzy, w tym noży, kiełki do oczu, makijażowe kiełki do wypilowania włosów, czy kiełki do łuski owoców i warzyw.
 2. Nie można zabrać płynów w butelkach większych niż 100 ml, z wyjątkiem płynów medycznych i płynów dla dzieci do 12 lat.
 3. Nie można zabrać baterii lithium-ionowych większych niż 100Wh, z wyjątkiem baterii zasilających urządzenia medyczne.
 4. Nie można zabrać gazów podniesionych, w tym butli z gazem do gry w piłkę czy butli z gazem do wypełniania balonów.
 5. Nie można zabrać substancji pirotechnicznych, w tym ogień wigilijny, granaty, bombki, czy pożarówki.

Znajdują się one na liście rzeczy zakazanych w bagazie podręcznym, aby zapewnić bezpieczeństwo lotu dla wszystkich podróżnych.

Porady dla podr�zujacych z dziecmi

Co zabrać na podróż samolotem: porady dla podróżujących z dziećmi (Polish)

 1. Dostateczną ilość pieniędzy na potrzeby podróży. Samoloty nie zawsze oferują możliwość wypłacania kart kredytowych.
 2. Dostateczną ilość łatwo dostępnych środków do picia i jeść. Samoloty oferują ograniczone ilości tych produktów, a ich ceny mogą być wysokie.
 3. Gry i zabawki, aby dzieci miały co robić podczas lotu.
 4. Napojów i słodkich rzeczy, aby dzieci były zadowolone i spokojne podczas lotu.
 5. Przezieradła, aby dzieci miały co się podpocząć podczas lotu.
 6. Leki przeciw bólom uszu, aby dzieci nie cierpiały podczas startu i lądowania.
 7. Dokumenty potrzebne podczas podróży, takie jak paszporty i bilety lotnicze.

W podróży samolotem z dziećmi zalecamy zabrać: pieniądze, łatwo dostępne środki do picia i jeść, gry i zabawki, napojów i słodkich rzeczy, przerośnięte przeroadła, leki przeciw bólom uszu oraz wszystkie dokumenty potrzebne podczas podróży.