SALAK PHET – NAJWYŻSZY SZCZYT KOH CHANG

Koh Chang to górzysta wyspa, podobnie jak i pozostałe w jej archipelagu. Główna droga wznosi się i opada, przy okazji oferując ostre zakręty. Wjeżdżając na jej wyższe partie można dostrzec szczyty wielu gór, z których najwyższą jest Salak Phet.

Wysokość Salak Phet (744 m n.p.m.) może nie jest imponująca, ale jej strome szlaki nie należą do najłatwiejszych. Poszukując ucieczki od plażowania, wybraliśmy się na trekking południowo-wschodnim zboczem i nie byliśmy zawiedzeni.

Niełatwa trasa prowadzi przez gorący, tropikalny las, na różnych piętrach zmieniający się nie do poznania, a widok ze szczytu jest wart zmęczenia.

Lokalne biura podróży oferują całodzienne wyjścia z grupą w cenie 1250 TBH (około 140 PLN) od osoby (na rok 2017). Na pewno przewodnik mógłby pokazać nam po drodze niejedną rzecz, której sami nie zauważyliśmy, ale za to załatwiliśmy sprawę samodzielnie i zupełnie bezpłatnie. Podobno szacowany czas takiej wycieczki to 8 godzin. Nam udało się, bez specjalnego pośpiechu, przebyć trasę w 4 godziny (2 godziny na wejście, 30 minut odpoczynku na szczycie i 1,5 godziny na zejście). Podejrzewamy więc, że w grupie byłoby dużo więcej postojów i oczekiwań.

Polecamy taki wypad każdemu, kto zechce spojrzeć na Koh Chang z samej góry ale zastrzegamy, że trzeba mieć formę.

WSKAZÓWKI PRAKTYCZNE

- Wejście na południowo-wschodni szlak na szczyt Salak Phet znajduje się w okolicy wodospadu Khiri Phet (na wodospad należy iść od razu w przód, natomiast trasa na górę odbija mocno w lewo).

- Przed realnym, stromym podejściem w górę trzeba przejść jeszcze dobre kilkaset metrów stosunkowo płaską ścieżką prowadzącą obok plantacji kauczuku.

- Przed samym końcowym odcinkiem szlaku, gdy dociera się do skalnej ściany, ścieżka sprawia wrażenie „urwanej”. Trzeba wejść kilka metrów w górę po skałach i ścieżkę widać na nowo (piszemy o tym, bo my w tym miejscu próbowaliśmy niepotrzebnie przedziwnych alternatyw).

3 Replies to “SALAK PHET – NAJWYŻSZY SZCZYT KOH CHANG”

  1. Wygląda na to, że byłyśmy w tym samym czasie na Koh Chang, szkoda, że dopiero teraz tu trafiłam 🙂 super fotki, trzymam kciuki za dalsze wojaże, PS. polecam Koh Ngai na południu!

    1. Dziękujemy! Na południe musimy się wybrać w osobnej wycieczce, bo tym razem nie starczyło czasu, ale każde polecenie zostaje odnotowane 🙂 Pozdrawiamy!

  2. Witam. Którym szlakiem wchodziliscie? Z Bang Bao czy z Baan Salak?

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.