Gnając przez północne USA – dzień w BOSTONIE

Usilną walką z wymaganiami formalnymi w Nowym Jorku rozpoczęliśmy naszą wizytę w Stanach Zjednoczonych (Welcome to AMERICA, czyli przeprawy formalne). Pierwsze dni jazdy samochodem, który w końcu udało nam się kupić, były szalone. Dzień w dzień pokonywaliśmy setki kilometrów, chcąc dotrzeć na czas w upatrzone miejsca.

W Święta Wielkanocne odwiedziliśmy rodzinę mieszkającą w Trumbull w Connecticut. Był to krótki i intensywny, ale bardzo fajny czas, podczas którego mogliśmy przez chwilę poczuć rodzinną atmosferę. Mogliśmy też poczuć po kieszeni wymianę opon w warsztacie samochodowym.

Prosto stamtąd pojechaliśmy do Massachusetts, żeby skorzystać z okazji zobaczenia Bostonu. Mieliśmy to szczęście, że kolejni dobrzy ludzie zgodzili się nam pomóc i mieliśmy gdzie się zatrzymać. Dobrze jest mieć znajomych w różnych częściach świata.

Jednodniowe zwiedzanie Bostonu zaczęliśmy od odwiedzenia kolejnego warsztatu, w którym mechanik ocenił, że Hyundai wymaga wymiany chłodnicy. Spis wydatków związanych z samochodem rósł w zatrważającym tempie, ale trzeba było zacisnąć zęby i zapłacić koleje dolary. Między oddaniem, a odbiorem samochodu mieliśmy więc parę godzin na rundę po mieście. Zaczęliśmy spacerem po Commonwealth Avenue, prowadzącej w kierunku dwóch starych parków: Boston Public Garden i Boston Common. Wzdłuż szerokiej alei ciągnie się sznur bogatych kamienic, przywodzących na myśl skojarzenia z Nowojorskim Brooklyn’em. Centrum miasta przeszliśmy głównie szlakiem Freedom Trail, czyli ścieżki prowadzącej przez 16 ważnych miejsc historycznych. Już podczas krótkiego spaceru można zauważyć silne wpływy europejskie. W niektórych miejscach można poczuć się jak na starym kontynencie. Panuje przy tym studencka atmosfera. Boston robi wrażenie!

WSKAZÓWKI PRAKTYCZNE:

- Boston najlepiej zwiedzać na piechotę. Samo Downtown jest niewielkie. Wyznaczona ścieżka turystyczna, Freedom Trail, ma ledwie 2,5 mili. To świetna odległość na spokojny, kilkugodzinny spacer.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.