BUFFALO National River

Kierując się z Nowego Orleanu w Luizjanie do Dallas w Teksasie, zastanawialiśmy się czy zahaczyć o Houston lub Austin, czy może pojechać przez Mississipi i odwiedzić Jackson. Ponieważ jest nam wszędzie po drodze, wybraliśmy się jeszcze gdzie indziej, do Buffalo National River w Arkansas.

Zerknęliśmy na mapę, którą sprezentował nam nasz nowy znajomy, Brent (którego poznaliśmy w Saint Joseph Peninsula State Park na Florydzie, a który stał się dla nas wyrocznią wiedzy o Stanach Zjednoczonych). Buffalo National River prawie nie było na niej widać. Na miejscu jednak okazało się, że gra była warta świeczki. Rzeka Buffalo i jej okolice to naprawdę piękne tereny. Czysta, błękitna woda, wijąca się wśród wapiennych skał i zielonych lasów to niesamowity widok, zwłaszcza jeśli można podziwiać go ze szczytu urwiska.

Najpopularniejszą formą zwiedzania Buffalo National River jest, rzecz jasna, przemierzanie jej kajakiem, ale my pomyśleliśmy, że na piechotę też można. Idąc szlakami ciągnącymi się wzdłuż brzegów, kilka razy przechodziliśmy rzekę, walcząc na boso z rwącym prądem. Zaliczyliśmy też pierwszy off-road, przejeżdżając przez nią samochodem. Warto było, bo dzięki temu dotarliśmy w miejsce, z którego rozpościerał się jeden z najpiękniejszych widoków w naszej podróży.

One Reply to “BUFFALO National River”

  1. Teraz to mój ulubiony wpis i ulubione zdjęcia!!!
    Normalnie płaczę z zachwytu!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.